برای خاطر آیه ها

دل نوشت هایی برای خاطر آیه هایی که دوستشان دارم.

آن پنج نفر
نویسنده : مریم روستا - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ آذر ۱۳۸۸
 

بالای تپه ایستاده بود، آن چه از دور می دید باور نمی کرد. یک پسربچّه توی آغوش محمّد بود و یک پسربچّه دیگر، دستش در دستِ محمّد، کنارش، بانویی که سر تا پایش را با حجاب پوشانده بود و آن طرف تر، مرد جوانی راست قامت...همین؟ همه ابناء و نساء و انفس شان همین پنج نفر است؟
دوباره نگاهشان کرد، این بار ولی دهانش از ترس خشک شد، رفت بالای بلندی، رو کرد به جماعت نجرانیان و گفت: آن پنج نفری که من می بینم اگر دست به دعا و نفرین بردارند، نسلی از ما روی زمین باقی نمی ماند. بروید پیش از آن که دست های کوچک آن دو پسربچّه به دعا بلند شود، پیش از آن که آن بانو روی زمین بنشیند و نگاهش را به آسمان بدوزد، پیش از آن که آن مردِ جوان سرش را بالا بگیرد، پیش از آن که محمّد عمامه اش را بردارد، بروید و بگویید اسقفِ نجران گفته ما تسلیمیم!  

بسم الله الرحمن الرحیم

فَمَنْ حَآجَّکَ فِیهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْاْ نَدْعُ أَبْنَاءنَا وَأَبْنَاءکُمْ وَنِسَاءنَا وَنِسَاءکُمْ وَأَنفُسَنَا وأَنفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَل لَّعْنَةَ اللّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ

پ.ن:
فردا -  بیست و چهارم ذی حجه- سالروز مباهله است. سند حقانیت آن پنج نفر.
آیه مباهله (آل عمران/61) در عقاید کلامی شیعه، سندی برای حقانیت حضرت امیر(ع) نیز هست. علی (ع) طبق این آیه، مصداق نفس پیامبر است.
.
بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا... لاجد ریح یوسف لولا ان تفنّدون.


 
comment نظرات ()