باید دوید

(منافقان، اهل ایمان را) ندا در می‌دهند؛ «آیا ما با شما نبودیم»؟! می‌گویند: «چرا، ولی شما خودتان را در بلا افکندید و امروز و فردا کردید و تردید آوردید...»

این امروز و فردا کردن‌ها، این تسویف‌ها، بی‌خیالی‌ها و سستی‌ها، اخلاق جهنّمی‌هاست. همه‌ی وجودمان حسرت می‌شود توی آن دنیا وقتی بدانیم همین تعلّل‌ها، از بهشت دورِمان کرده؛ و تربّصتُم و ارتبتُم. بهشتی‌ها اهل سبقت‌اند؛ السّابِقون السّابِقون (واقعه/ 10)؛ عجله دارند برای خوب‌شدن، برای خوبی‌کردن، برای توبه، برای ترک گناه، برای رفتن و رسیدن. زمان، برایشان مهم است. وقت تلف نمی‌کنند. خودِ خدا هم بنده‌هاش را به سبقت دعوت می‌کند؛ به سرعت‌گرفتن، به کنارگذاشتنِ تمبلی و سستی. به سمتِ بهشت نمی‌شود آهسته و بی‌حوصله راه رفت. برای بهشت باید مشتاقانه دوید. باید سرعت گرفت. وَ سارِعوا اِلی مَغفره مِن ربّکم و جَنَّه. (آل‌عمران/133).  


یُنادُونَهُمْ أَ لَمْ نَکُنْ مَعَکُمْ قالُوا بَلى‏ وَ لکِنَّکُمْ فَتَنْتُمْ أَنْفُسَکُمْ وَ تَرَبَّصْتُمْ وَ ارْتَبْتُمْ... (حدید/14)

/ 17 نظر / 88 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مينا

كلام آسمانيتون هميشه پايدار. خيلي خوشحال شدم. التماس دعا.

یاس مهربانی

دل را به کف هر که نهم باز پس آرد کس تاب نگهداری دیوانه ندارد....!

عبدالرحمن خوشابی

سلام عزیز امیدوارم در پناه حق موفق وموید باشید ومطالب شما به نوعی بهترین استفاده از امکانات است خدا اجرتان بدهد

نون

خدا اجرت بده خیلی لذت بردم، کار قشنگی کردی، فقط من نمی دونم تفسیرها از خودت است یا از تفسیر استفاده کرده که اگرر هست لطفا ذکر منبع کن و اگر نیست که به تفسیرهای خودت هم حسودیم می شود، کاش بیشتر در باره خودت می نوشتی تا بفهمم چی خوندی و این توانایی از چی سرچشمه می گیره

تنبلی درست‌تره

ثنا

چه ایده نووقشنگی.هیچوقت به این آیه ها اینطوری نگاه نکرده بودم.بااینکه تمام این آیات رو حفظم وچندین بارم معانی وتفسیرشوخوندم امااین تعابیرواقعا دلنشین ودل لرزانند...[لبخند]

یاس حسینیه

گاهی وقتها گناهی می کنیم و امیدوار بخشش خداییم اما اگه پاش بیوفته ممکنه بازم اون گناه رو انجام بدیم. چقدر ما آدمها....... دلم برای خدای مهربان تنگ است.

gomgashteh

چگونه میتوانم این کلمات زیبا را بخوانم و بی تفاوت باشم چقدر زود دیر میشود؟ آرزویم رضایت خداست

هانیه

خیلی خوب بود... عااااااااااااااااااااااااااااااااااااالیِ عالی... خدا حفظتون کنه [لبخند]