شربتی که از لابه لای زجرها می نوشانیم

و همانا در دام‌ها برای شما عبرتی‌ست، از آن‌چه در لابه‌لای شکمِ آن‌هاست، از میان سرگین و خون، شیری خالص به شما می‌نوشانیم که برای نوشندگان گواراست.

• آدم باورش نمی‌شود شیر- این مایع سفید و خالص- از مجاورتِ سرگین و خون بیرون آمده باشد، باورش نمی‌شود مایه شفاء و حیات و رشد موجودات از لای فضولات و خون سر برآورده باشد. بی آن‌که ذره‌ای رنگ و بوی آن‌ها را به خودش گرفته باشد. کسی امّا خواسته است این‌طور باشد. خواسته است پاکی را از لابه‌لای ناپاکی‌ها بیرون بیاورد، بی‌آن‌که ردی از ناپاکی به خودش گرفته باشد، خواسته است مایه رشد و حیات را از لابه‌لای سلول‌های مرده و غذاهای هضم شده بیرون بکشد... و برای شما عبرتی‌ست.  

• از لابه‌لای زجرها و سختی‌ها که بگذری، جلوتر که بروی و پشت سرت را که نگاه کنی، تازه انگار شیرینیِ رسیدن‌هایی وسط همان نرسیدن‌ها کامت را شیرین می‌کند. تازه انگار لذت بزرگ‌شدن و قدکشیدنی وسط همان فشارها را تجربه می‌کنی. آدم باورش نمی‌شود از لابه‌لای مصیبت‌ها و ناملایمی‌ها می‌شود رسید. آدم باورش نمی‌شود مسیر رسیدن‌ها از میان نرسیدن‌ها بگذرد، مسیرِ بلندشدن‌ها از میانِ زمین‌خوردن‌ها، مسیر راست ایستادن‌ها از میان شکستن‌ها، مسیر بزرگ‌شدن‌ها از میان فشارها و سختی‌ها... و برای شما عبرتی‌ست.  

• ... بله، این طوری‌هاست. کسی انگار خواسته باشد گاهی توانستن‌هاش را به رخ بکشد. بلکه تلنگر بزند. بلکه متذکّر کند. بیدار کند. کسی خواسته است همه محصولات نظام هستی را از لا به لای فرآیندهایی که خودش مهندسی کرده بگذراند و برساند. کسی که اراده‌اش فوقِ اراده‌هاست. کسی که خواستنش بر فرازِ خواستن‌هاست. کسی که میان خواستن‌ و توانستن‌ش به قدر ذرّه‌ای فاصله نیست. کسی انگار خواسته این وسط‌ها من و تو را تربیت کند. کسی که اسمش «ربّ» است. کسی که کارش تربیت کردن است... و برای شما عبرتی‌ست.


وَإِنَّ لَکُمْ فِی الأَنْعَامِ لَعِبْرَةً نُّسْقِیکُم مِّمَّا فِی بُطُونِهِ مِن بَیْنِ فَرْثٍ وَدَمٍ لَّبَنًا خَالِصًا سَآئِغًا لِلشَّارِبِینَ.

/ 5 نظر / 53 بازدید
رها

فهم حکمتت که نه.. تو ظرف کوچیک ما نمیگنجه اما اونقدر عاشقمون کن که جز شیرینی مزه ای رو نشناسیم... [گل] راستی سفرت بخیر رفیق[لبخند]

موسويان

در كنار كار تحسين برانگيز مهندسين ژاپن بخصوص در استحكام سازه هاي دريايي كه ناشي از توان علمي و وجدان كاري و نظارت صحيح آنهاست اما زلزله ژاپن نمونه كوچكي از تواناييهاو قدرت لايزال خدا بود در حقيقت پايلوتي از قيامت بود آنجا كه كوهها و آسمانخراشها به حركت در مي آيند و زنان بچه هاي شير خواره را رها مي كنند كاش حكام ستمگر كشورها بفهمند كه قدرت پوشالي آنها چقدر در برابر قدرت نامنتهاي پروردگار ناچيز و فنا شدني است.

مهديه.ع

یا لطیف سلام و درود خدا بر محمد و خاندان بابرکت او سلام بر امام عصر سلام بر دوست گرامی.... حال شما خوبه؟ پیشاپیش سال جدید رو بهتون تبریک میگم و امیدوارم امسال سالی پر از نور باشه براتون! با یه مطلب جدید به روزم: و تو! ای ملکوت ایستاده! اللهم عجل لولیک الفرج