آن رستگاریِ بزرگ

همانا خدا از مؤمنان جان‌ها و مال‌هایشان را در مقابل بهشت خریده است. آن کسانی‌که در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند. این وعده‌ی حق خدا در تورات و انجیل و قرآن است. و چه کسی از خدا به وعده‌اش وفادارتر است؟! پس بشارت بر شما باد با این معامله‌ای که با او نمودید. و این همان رستگاریِ بزرگ است.

•    این شب‌ها آدم گوشه‌ی هیأت که می‌نشیند و غم‌های محرمی‌ش را آوار می‌کند روی گونه‌ها، ماجرای زهیر را که می‌شنود، قصه‌ی حرّ را، داستانِ سعیدبن‌عبدالله حنفی را، فقط یک آرزو از دلش برمی‌آید که بگوید: یالَیتنی کنتُ معهم فَافوزَ فوزاً عظیماً.

•    پای این آیه‌ها که بنشینی برایت تعریف می‌کنند «فوز عظیم» یعنی چه. می‌گویند یعنی همه‌ی زندگی‌ت را به معامله‌ با خدا مشغول باشی. لحظه به لحظه، توی همه‌ی انتخاب‌ها، پای همه‌ی لحظه‌ها، پای همه‌ی عاشوراهای کوچکِ زندگی‌ت، جان و مالَت را بدهی به بهشت. همه‌ی زندگی‌ت به حالِ این جهاد و مجاهده بگذرد.

•    داشتم فکر می‌کردم این شب‌ها گوشه‌ی هیأت که می‌نشینیم، ماجرای زهیر و حرّ و حبیب را که می‌شنویم، دل‌مان که پر می‌کشد بگوییم یالَیتنی کنتُ معهم، باید دو دستی از خدا بخواهیم جان و جوانی‌مان هدر نشود. باید بخواهیم ما را بیاندازد رویِ خط این معامله‌ی دائمی. آدابِ معامله‌ی لحظه به لحظه با خودش را یادمان بدهد. باید بخواهیم آن رستگاریِ بزرگ را.    

إنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ
یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ
وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ
وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ
فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَیْعِکُمُ الَّذِی بَایَعْتُم بِهِ
وَذَلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ

پ.ن:
1. پای منبر حاج‎آقا قاسمیان. هیأت شهدای گمنام. دانشگاه علم و صنعت. شب دوم محرم 1433
2. عاشوراهای کوچکِ ما(+)

/ 16 نظر / 68 بازدید
نمایش نظرات قبلی
299

خدا رو شکر که نوشتین دوباره به برکت این روزها ...

رها

خدا کنه تا جوونیم دستمونو بگیره .. خدا کنه ..

رها

خوش اومدی بانوی آیه ها جات خیلی خالی بود [گل]

مرضیه

_________@@@@@@@@ ________@@@________@@_____@@@@@@@ ________@@___________@@__@@@______@@ ________@@____________@@@__________@@ __________@@________________________@@ ____@@@@@@______@@@@@___________@@ __@@@@@@@@@__@@@@@@@_________@@ __@@____________@@@@@@@@@_______@@ _@@____________@@@@@@@@@@_____@@ _@@____________@@@@@@@@@___@@@ _@@@___________@@@@@@@______@@ __@@@@__________@@@@@________@@ ____@@@@@@_______________________@@ _________@@_________________________@@ ________@@___________@@___________@@ ________@@@________@@@@@@@@@@@ _________@@@_____@@@_@@@@@@@ __________@@@@@@@ ___________@@@@@_@ ____________________@ ____________________@ _____________________@ ______________________@ ______________________@____@@@ ______________@@@@__@__@_____@ _____________@_______@@@___@@ ________________@@@____@__@@ _______________________@ ______________________@ _____________________@ نوشته هات عالیه

بی می ناب زیستن نتوانم.

عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است دادن سر نه عجب داشتن سر عجب است حاج ابراهیم همت سردار خیبر : برای اینکه خدا لطفش و رحمتش و آمرزشش شامل حال ما بشه باید اخلاص داشته باشیم و برای اینکه اخلاص داشته باشیم احتیاج به سرمایه داریم که از همه چیزمان بگذریم و برای اینکه از همه چیزمان بگذریم باید شبانه روز دلمون و وجودمان و همه چیزمان با خدا باشد اینقدر پاک بشیم که خدا کلا ازمون راضی بشه قدم بر می داریم برای رضای خدا قلم بر می داریم برای رضای خدا حرف می زنیم برای رضای خدا شعار می دهیم برای رضای خدا می جنگیم برای رضای خدا همه چیز و همه چیز خاص خداباشه که اگر شد پیروزیم چه بکشیم چه کشته بشیم پیروزیم و هیچ ناراحتی نداریم و شکست معنا ندارد. برو ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز کان سوخته را جان شد و آواز نیامد.

ح.ب

انشالله.التماس دعا

314همین سرباز

سلام،من در کلاسی قرار است در مورد صفت تکلم خدا صحبت کنم و اینکه قران کلام الله است،خیلی دوست داشتم از مطالب لطیف شما استفاده کنم،شما مطلبی در این مورد نوشته اید؟و یا اینکه پیامبران یا اینکه بضی از امامان با خداوند تکلم داشته اند؟ممنون

ح.ب

همیشه دوست داشتم وبلاگی با موضوع وبلاگ شما داشته باشم...برای خاطر آیه ها بنویسید:)