ای آن‌که بلدی مرده‌ها را زنده کنی

آیا کسی که مرده بود و ما او را زنده کردیم و برای او نوری قرار دادیم که در میان مردم زندگی کند مثل کسی‌ست که در تاریکی‌هاست و از آن‌جا بیرون نمی‌آید؟!

بهار که می‌آید یعنی خدا دلش برای زمین زندگی خواسته، «حیات» خواسته. اراده کرده که زمینِ مرده را زنده کند و زنده کرده. زمین که زنده بشود ثمر می‌دهد، بار می‌دهد، برگ می‌دهد. چشمه می‌جوشاند... بعد همه‌ی این‌ها می‌شوند نشانه‌های او. نشانه‌ی اوست که زمین مرده زنده می‌شود، بار و برگ می‌دهد؛ ثمر می‌دهد؛ و آیه لهم الارضّ المَیته احییناها و اخرجنا منها حبّاً...  (یس، 33)

می‌شود خدا اراده کند کسی را زنده کند، حیاتش بدهد، نور بتاباند به زندگی‌اش، چراغ بدهد دستش؛ کسی را که تا همین دیروز مرده بود. آدمی که زنده شده، آدمی که نور دارد، آدمی که چراغ دستش هست، برگ و بار می‌دهد، ثمر می‌دهد، نشانه‌ی خدا می‌شود.

 اَو مَن کان مَیتا فَاحییناه وَ جَعلنا له نوراً یَمشی به فی النّاس کَمن مَثله فِی الظّلمات لَیسَ بِخارجٍ مِنها..(انعام/122)

 

* این‌جا+ را که ‌خواندم، این‌ها را نوشتم.

/ 16 نظر / 241 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دردهای خاکستری

همین‌که توی همشهری جوان به‌روز هستید غنیمت است. این‌جا که خشک شد چشم‌مان به در!

دانشنامه دین و سیاست

مسکینی دیدم با کفش پاره، شُکر خدا می کرد! گفتم که کفش پاره که دیگر شکر خدا ندارد! گفتا یکی شُکر می کرد، دیدم که پا ندارد!!!

سارا

سلام خانم روستا.خیلی دلم میخواست باهاتون صحبت کنم ببینم کی این کلمه های فوق العاده رومینویسه؟چطوری درکشون میکنه؟ راستی چطوری آیه هارودرک میکنید؟

شهید دیالمه

سلام... چقدر خوب بود این پست... دعوتین ب وبلاگم...[گل]

شبکه اجتماعی جواد نت

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات بر جان و دل صبور مهدی صلوات تا امر فرج شود مهیا بفرست بهر فرج و ظهور مهدی صلوات بخوان جانب كاظمينم و ز آنجا/ ببر كربلا، يا جوادالائمه/ بمانم ، بميرم سپس زنده گردم/ به مهر شما، يا جوادالائمه/ به جان پيمبر به زهراى اطهر/ به بابت رضا يا جوادالائمه/ مرا تا ابد از صف دوستانت/ مگردان جدا، يا جوادالائمه/ با پیوستن به جامعه مجازی امام جواد علیه السلام از امام محمد تقی جواد الائمه حمایت نماییم . منتظر حضور سبز شما هستیم [گل]

گروه سایبری حجاب

بر روی مسئله حجاب «کار هنری و کار زیبای تبلیغی» باید صورت گیرد تا این مسئله در ذهن جای گیرد . من فکر می کنم در وضع کنونی اگر در کنار میل طبیعی زن به حجاب شایسته، نوعی «تبلیغات صحیح» که بتواند نقطه نظر اسلام را هم تامین کند ارائه شود، زنان ما به حجاب اصیل اسلامی و شرعی رو خواهند آورد. در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که «هنر» را تمام عیار و با «قالبی مناسب» به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری * با تبریک روز حجاب به تمام دختران و بانوان پاک سرشت ایرانی به استحضار میرساند از این پس هر 48 ساعت یک طرح گرافیکی در قسمت پوسترهای اختصاصی گروه سایبری بارگذاری خواهد شد . جای شما را در میان خودمان خالی نگه داشته ایم www.hijab-poster.ir

دردهای خاکستری

ای آن‌که بلدی مرده‌ها را زنده کنی، کاری کن این وبلاگ هم زنده شود دوباره؛ لطفاً.

بنده

چه شده است؟ چرا بروز نمی شوید؟ منتظر نوشته های جدیدتان هستیم و هر چه بازدید می کنیم چیز جدیدی نیامده است.

شمسا

سلام مرسی ممنون خواندم مقداری زیبا بود و لطف دارین عالیست خوبین امیدوارم موفق باشین لبخند بااای.

مریم

سلامو عرض ارادت فقط یه جمله کوتاه میتونم ـبگم :نوشته هاتون محشره