و امّا بعد... 10: روز بی‌رفیقی!

حمیم یعنی دوستِ گرم و صمیمی. یعنی رفیق شفیق. یعنی رفیقی که توی هیچ‌حالی تنهات نگذارد. وقت‌هایی که بودن‌ش لازم است، کنارت باشد. همیشه هوات را داشته باشد. با دردت دردمند بشود و با شادی‌ت شاد باشد... یکی از روایت‌های آیه‌ها از «آن روز» که همه وجودم را پر از خوف می‌کند تعبیرِ و لایَسئلُ حمیمٌ حَمیمًا ست. توی آن روز، از شدت و هول واقعه، هیچ دوستِ صمیمی حالِ دوست و رفیقش را نمی‌پرسد. آآه...  اِنّی اسئَلُک الاَمان.

بسم الله الرّحمنِ الرّحیم
یَوْمَ تَکُونُ السَّمَاء کَالْمُهْل. وَتَکُونُ الْجِبَالُ کَالْعِهْنِ. وَلَا یَسْأَلُ حَمِیمٌ حَمِیماً.

/ 19 نظر / 65 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهنام.ج

الف" آیینه ها دچار فراموشی اند و نام تو ورد کوچه خاموشی امشب تکلیف پنجره بی چشم های باز تو روشن نیست! با سلام و درود ... در انتظار گرمای حضورتان و ردپای روشنای عبورتان هستم . به امید دیدار .

عهدنامه

سلام خوشحال میشم نظرتون رو راجع به این موضوع بدونم. http://ahdname.persianblog.ir/post/17/

رحمانی

عالی.. خوشحال میشم سری هم به ما بزنی [لبخند]

لیلا

سلام. تو بلاگ حتی بیشتر خواستم کامنت بذارم نشد. خیلی زیبا بود. با خوندن مطالبتون حس قشنگی به آدم دست میده. یک دنیا ممنون که ما رو هم از نوشته های زیبا و نیز حس قشنگتون بی نصیب نمی گذارید.

موسويان

از بركات دوست خوب مشورت با او در امور است گاها لازم است تبعيت از عقلا به حكم عقل ،به شرطي كه به تعطيلي عقل نينجامد بالاخره بعضي از تصميم گيريها روند زندگي و حتي آخرت انسان را عوض مي كند مسئول اصلي تصميمات خود انسان است لذا اگر آمري دستور به قتل كسي داد حكم آمر قتل نيست و لي حكم فاعل و تبعيت كننده از آمر قتل است و اين نشان مي دهد در هر صورت عقل شخص تعيين كننده است دوست عاقل براي روشنگري خوب است براي بصيرت،البته نه از نوع بازار مشترك يا حكومتي بلكه اصل.دوستي كه بتوان با كمك او تصميم صحيح گرفت و پشيمان نشد اينجور نباشد كه بعد از 6 سال تازه بفهمند انحراف!تازه بفهمند كه حسين حق بود و يزيد باطل و ظالم و خود در اين ظلم شريك.گذر زمان!

زهیر

به غریب نوازی دعوتی ...

قاسمی

سلام از همین دوستی هام در همین دنیا امتحان می شویم چه برسد به این که دنیا ایدمان باشند یا نه!همین دنیا هم ممکن است اتفاق ها دور نیستند... مثل همیشه می خوانم...و من برای آن روز(روز بی رفیقی!)ندا می دهم: "یا رفیق من لا رفیق له"تو دنیا هفقط همو را دارم...

المینا

سلام رسول خدا(ص) فرمود: صلوات فرستادن شما بر من روا شدن حاجتهای شما است و خدا را از شما راضی می گرداند و اعمال شما را پاكیزه می كند. یه طرح قشنگ بهار صلوات قراره برگزار بشه. خوشحال میشیم شرکت کنید. اللهم عجل لولیک الفرج

مریم ق

سلام مریم جون تبریک میگم کتابت چاپ شد.